اخبار

از تولید و تامین برق تا تحویل آن درب منازل مردم شهرستان بندرماهشهر

از تولید و تامین برق تا تحویل آن درب منازل مردم شهرستان بندرماهشهر
شرکت فجر انرژی خلیج فارس طی مراسمی بیش از 34 کیلومتر کابل خودنگهدار برق و تجهیزات روشنایی را به ادارات برق بندرماهشهر و بندرامام تحویل داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، صبح امروز (یکشنبه 30 اردیبهشت ماه) آیین تحویل کابل خودنگهدار به ادارات برق بندرماهشهر و بندرامام با حضور روسای ادارات برق، مدیران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس در انبار سایت 1 این شرکت برگزار شد.

پروژه کابل های خودنگهدار و کابل و تجهیزات روشنایی با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی شرکت فجر انرژی خلیج فارس انجام شده که در این پروژه 34200 متر کابل به ادارات برق بندرماهشهر و بندرامام تحویل شده و تجهیزات روشنایی این پروژه به زودی نیز تحویل این ادارات داده می شود.

عدنان مراونه رئیس اداره برق بندرماهشهر در حاشیه این مراسم اظهار کرد: از مجموع 34 کیلومتر کابل ها 28 کیلومتر کابل خود نگهدار و 6 کیلومتر کابل روشنایی بوده است. کابل های خود نگهدار بندرماهشهر در مناطق فاز 2، فاز 3، فاز 4 و کوی آزادگان و مناطق اولویت دار دیگر استفاده خواهد شد که در مجموع 3 هزار خانوار را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی افزود: با توجه به فرسودگی و سرقت کابل های سطح شهرستان و با توجه به تکنولوژی جدید این کابل ها، استفاده از این تجهیزات می تواند از قطعی، خرابی و نوسانات احتمالی جلوگیری کرده آسیب کمتری به تجیهزات همشهریان ما برساند.

رئیس اداره برق بندرماهشهر با اشاره به نقش شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تامین برق و تجهیزات برقی خاطرنشان کرد: شرکت فجر پتانسیل منحصر به فردی دارد که می تواند در حوزه تولید برق کمک به سزایی به شبکه سراسری بکند؛ فعالیت های این شرکت در حوزه مسئولیت مدنی و خدمات رسانی به شرکت های منطقه به نوعی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

شاهپور جوکار رئیس اداره برق بندرامام خمینی(ره) نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: کابل های خودنگهدار تجهیزاتی با تکنولوژی بروزی بوده که در پایداری شبکه و کاهش نوسانات برق و همچنین کاهش سرقت ها نقش به سزایی دارند. ما از این کابل ها در فاز 3، صد دستگاه و مناطق اولویت دار استفاده خواهیم کرد همچنان که حاشیه شهر بندرامام و روستا اکنون با استفاده از این کابل های برق دار شده اند.

وی با اشاره به نقش شرکت فجر انرژی خلیج فارس در شورای راهبردی گفت: سیاست شورای راهبردی از سال گذشته تغییر کرده و شرکت فجر به دلیل تولید برق در حوزه تامین تجهیزات برق به مردم منطقه کمک می کند. تجهیزات تامین شده از شرکت برق با استانداردها و کیفیت بالایی تهیه و تامین شده است. همچنین این شرکت در ماه های گرم سال 500 مگاوات برق لحظه برای استفاده مردم منطقه به شبکه تزریق می کند.

علی زال خانی مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس نیز اظهار کرد: شرکت فجر به عنوان پیشران تامین کننده برق مورد نیاز 34 درصد از صنایع پتروشیمی کشور است که در کنار این موضوع با توجه به تراز منفی تولید برق و نیاز شبکه سراسری در 5 ماه گرم سال 500 مگاوات برق لحظه برای استفاده مردم منطقه به شبکه سراسری تزریق می کند.

وی با اشاره به شرایط سخت آب و هوایی ادامه داد: تزریق این برق به گونه بوده که تا کنون هیچگونه قطعی برق برنامه ریزی شده در منطقه نداشته ایم. ما ارزش بالایی برای جامعه پیرامونی قائل هستیم و در قبال آن متعهد هستیم. تجهیزات تهیه شده با حساسیت خاصی تامین شده که با بالاترین کیفیت باشند.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس در پایان با اشاره به اقدامات قبلی این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی خاطرنشان کرد: فجر انرژی در دوره کرونا خط بارگیری اکسیژن مایع خود را راه اندازی کرده و اکسیژن مورد نیاز بیمارستان ها را تامین کرده است که این موضوع تا کنون ادامه دار بوده و این شرکت در حال تامین این موضوع به صورت رایگان بوده است.

01

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲۰
کد خبر : ۹۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید