اخبار

فجر انرژی ششمین گزارش پایداری شرکتی را منتشر کرد

فجر انرژی ششمین گزارش پایداری شرکتی را منتشر کرد
گزارش پایداری شرکتی دو سالانه فجر انرژی برای سال های 1400 و 1401 منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس از سال ١٣٩٣ تا کنون به صورت پیوسته و بعنوان یک شرکت پیشرو و ترویج کننده  گزارش دهی مسئولانه، نزدیک به یک دهه تلاش در شفاف سازی فعالیت ها دارد؛  با هدف تنوع بخشی به گزارش و نگرش از زوایای مختلف، گزارش پایداری ١٤٠٠-١٤٠١ خود را بعنوان ششمین گزارش سالیانه/ دوسالانه از منظر علمی و فنی دیگری تدوین و منتشر کرد.

شرکت فجر طی دوره های مختلف گزارش دهی پایداری همواره سعی کرده است به میزان بیشتری از شاخص های پایداری و اثرات خود را ارائه نماید. گزارش اخیر،  فصل های متفاوتی را در بر میگیرد و به عنوان اولین گزارش فجر انرژی خلیج فارس است که از چند استاندارد گزارش دهی استفاده می کند .

به دنبال اعلام دستگاههای حاکمیتی نظیر حوزه مشاور اجتماعی وزارت نفت و سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فجر انرژی از  ابتدای سال ۱۴۰۲ اقدام به تهیه و تکمیل روند گزارش پایداری شرکتی مبتنی بر روش علمی کرد که این امر با حدود 500 نفر ساعت به انجام رسید.

با توجه به تغییرات گسترده و شتابان دنیای امروز شاخص های گزارش دهی هم تغییرات و اثرات مختلف را باید در خود جای دهد، در گزارش حاضر سعی شده است به طور دقیق این تغییرات و اثرات مثبت و منفی آنها بر سازمان مورد بررسی قرار گیرد.

گزارش ادامه می دهد که حیات سازمان ها در گرو حیات اکوسیستمی است که درآن فعالیت می کنند و اکوسیستم پایداری شامل تمامی اثراتی است که نهادها و دولت ها به عنوان سازمان بر ذی نفعان خود از جنبه های اجتماعی، اقتصادی، محیط زیستی و همچنین مدیریت و راهبری می گذارند.

 گزارش پایداری همواره برای شرکت ها در ارزیابی اثرات و همچنین شفافیت در فعالیت های آنها به ذی نفعان خود، ابزار  مهمی بوده است.

 اهداف و اطلاعات ارزیابی عملکرد پایداری که در قالب گزارش پایداری منتشر می شود میتواند منجر به افزایش شفافیت، قابلیت اطمینان و مقایسه عملکرد شرکت ها/نهادها در طی چندین سال فعالیت آنها  باشد. افشای معنادارتر و شفاف تر داده‌ها و اطلاعات به ذینفعان از طریق افشای عملکرد پایداری،  راه را  برای تصمیم‌گیری داخلی و برای ذینفعان خارجی خود بهبود می یابد. 

 از نقاط بهبود یافته گزارش نسبت به گزارش های سال گذشته، درج ماموریت های اجتماعی و عمومی فجر منطبق با  اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و نیز ارجاعات گزارش به شاخص های عمومی،اجتماعی، اقتصادی چارچوب GRI 100 -400 بوده است. همچنان که در گزارش پنجم مسئولیت اجتماعی(دو سالانه 1398-1399) تلاش بر بهره گیری از چارچوب GRI-STANDARD توسط کارشناسان داخلی شرکت بوده است.

گفتنی است شرکت فجر انرژی تا کنون موفق به اخذ دو تندیس طلایی در حوزه گزارش پایداری شرکتی در همایش های مسئولیت اجتماعی حوزه صنعت نفت گردیده است.

 

 

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۰:۵۶
تعداد بازدید : ۴۰۵
کد خبر : ۹۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید