اخبار

فجر انرژی خاک را به طلا تبدیل خواهد کرد/ استقبال فجر از افزایش تعاملات با دانشگاه نفت

فجر انرژی خاک را به طلا تبدیل خواهد کرد/ استقبال فجر از افزایش تعاملات با دانشگاه نفت
شرکت فجر انرژی خلیج فارس با حضور در رویداد دانشگاهی چالش محور we can دو چالش حوزه صنعتی را مطرح کرده و پیش از 16 پیشنهاد از شرکت های داخلی در این زمینه دریافت کرد.

شناسایی، هدایت، رشد، شکوفایی و فراهم کردن زمینه های بهره مندی از توان دانشجویان و پژوهشگران مستعد حوزه های مرتبط با صنعت نفت، جهت حل مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت، هدف کلی برگزاری این رویداد بود. رویداد چالش محور we can ساعت 20 (شامگاه دوشنبه 28 فروردین) در دانشگاه صنعت نفت آغاز شده و تا سحرگاه سه شنبه ( 29 فروردین) ادامه داشت.

این رویداد صنعتی دانشگاهی که به همت مرکز تحقیقات دانشگاه صنعت نفت اهواز برگزار شده میزبان چندین شرکت حوزه نفت و انرژی استان خوزستان بوده که با استقبال اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت اهواز و شرکت های دانش بنیان و خلاق داخلی همراه بوده است.

رویداد چالش محور we can شامل 3 بخش پنلهای تخصصی و مدیریتی، برگزاری رقابت پژوهشی و ایجاد بسنر برای ارائه پیشنهادهای نوآورانه در رابطه با چالشهای ارائه شده بوده است. در زمینه رقابت های پژوهش 3 گروه برگزیدهی هر چالش، به دفاع از طرح پیشنهادی خود پرداخته و در نهایت پس از داوری، طرح برنده انتخاب شد.

همچنین در زمینه ایجاد بستر برای ارائه پیشنهادهای نوآورانه در رابطه با چالشهایی است که در حین زمان برگزاری رویداد ارائه میشود و افراد میتوانند به شکل فردی یا گروهی به ارائه پیشنهادها بپردازند. در انتها، این بخش از پیشنهادات هم ارزیابی شده و افراد یا گروههای برگزیده انتخاب میشوند.

در این رویداد شرکت فجر انرژی خلیج فارس به عنوان یکی از شرکت کنندگان اصلی دو چالش بازیافت کربن دی اکسید خروجی از واحدهای نیروگاه های خود و تبدیل آن به محصولات دارای ارزش افزوده و بهبود عملکرد یا باز طراحی سیستم تصفیه پساب ناشی از فرآیندهای پلیمرهای مهندسی و صنعتی با املاح بالا (High TDS) جهت دستیابی به استاندارد های زیست محیطی را مطرح کرد.

این دو چالش با استقبال شرکت کنندگان مواجه شده و 11 شرکت دانش بنیان در زمینه چالش اول و 5 شرکت دیگر در زمینه چالش دوم پیشنهاد های خود را جهت بررسی ارائه کردند. در ادامه نیز مدیرعامل، مدیران و تعدادی از کارشناسان شرکت فجر انرژی خلیج فارس در در پنل های تخصصی و مدیریتی این رویداد شرکت کردند.

علی زال خانی مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس در پنل چالش ها و رویداد ها ضمن استقبال از رویداد we can اظهار داشت: ما باید تا در سال های آینده به سمتی برویم که دی اکسید کربن تولید شده خود را به محصولی با ارزش افزوده تبدیل کنیم. دی اکسید کربن تولیدی ما هرگز به صفر نخواهد رسید پس ما با ایجاد فرآیندهای می توانیم از این خروجی به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از افزایش ارتباط میان صنعت نفت و انرژی و دانشگاه نفت و همچنین با اشاره به تصفیه پساب های صنعتی با املاح بالا (High TDS) و تبدیل آن به آب آبیاری فضای سبز خاطرنشان کرد: عمده فرآیندهای تولیدی فعلی در کشور، توسط مهندسان داخلی طراحی نشده و ما تنها به عنوان بهره بردار از آنها استفاده می کنیم. امیدواریم با اصلاح یا تغییر این فرآیند ها توسط نخبگان داخلی، بتوانیم خدمت بزرگتر به محیط زیست کرده و بهره بروری و راندمان کاری تجهیزات خود را بالا ببریم.

  

120

۳۰ فروردین ۱۴۰۲ ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۱,۵۴۱
کد خبر : ۸۵۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید