اخبار

نهمین ارزیابی تعالی صنعت پتروشیمی در فجر انرژی برگزار شد

نهمین ارزیابی تعالی صنعت پتروشیمی در فجر انرژی برگزار شد
نهمین دوره ارزیابی تعالی صنعت پتروشیمی در فجر انرژی به مدت 3 روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، بعد از ظهر سه شنبه 11 بهمن مراسم اختتامیه نهمین ارزیابی تعالی صنعت پتروشیمی با حضور مدیرعامل، رئیس مجتمع، روسای امور، سرپرستان، کارشناسان و ارزیابان در سالن همایش ناحیه 2 برگزار شد.

نهمین ارزیابی تعالی صنعت پتروشیمی به مدت 3 روز از 9 الی 11 بهمن در شرکت فجر انرژی خلیج فارس برگزار شد.

 در این ارزیابی حوزه های استراتژی، رهبری و فرهنگ سازمانی، کارکنان، جامعه، مدیریت پروژه، مالی و سهامداران، مدیریت HSE، مدیریت زنجیره ارزش، مشتریان، شرکا و تامین کنندگان، مدیریت فناوری و نوآوری، مدیریت دانش، مدیریت دارایی فیزیکی و مدیریت عملکرد، بهبود و ریسک و مدیریت انرژی مورد بررسی قرار گرفته اند.

شایان به ذکر است تشکیل تیم تعالی و برگزاری دوره های آموزشی برای این تیم، آموزش تیم ارزیاب داخلی و تدوین اظهارنامه و ارسال آن به دبیرخانه و همچنین آماده سازی و هماهنگی برای برگزاری ارزیابی جایزه تعالی بخشی از اقدامات انجام شده در فجر انرژی پیش از آغاز ارزیابی بوده که برای ارایه مدل های مدیریتی و بررسی های فرآیندی است.

جایزه تعالی صنعت پتروشیمی از سال 1389 به همت شرکت ملی صنایع پتروشیمی و به منظور توسعه و ارتقا سطح کیفیت مدیریت در صنعت پتروشیمی آغاز شد.

  این ارزیابی براساس مدل و الگوی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا EFQM طراحی شده و شرکت ها براساس سطح بلوغ و حضور در این ارزیابی به سه جایزه اهتمام، تقدیرنامه و تندیس  دست پیدا می کنند. پس از آمادگی و سطح بندی شرکت ها، اظهارنامه ای برای دبیرخانه این جایزه ارسال کرده تا در ادامه تیم ارزیاب از سوی دبیرخانه در مجتمع حاضر شده و فرآیند ارزیابی را آغاز کنند.

  پس از جمع آوری اطلاعات توسط ارزیابان، مطالب ارائه شده مطابق با منطق RADAR با محاسبه و امتیاز بندی شده و به دبیرخانه جایزه تعالی صنعت پتروشیمی ارسال می شود؛ دبیرخانه جایزه تعالی صنعت پتروشیمی پس از بررسی گزارش بازخورد و نتیجه حاصل در کمیته داوران، نتیجه نهایی را در روز اختتامیه اعلام می کند.

جایزه تعالی صنعت پتروشیمی هر ساله برگزار شده که تاکنون 8 دوره آن اجرا شده است؛ امسال نیز پس از وقفه ۴ ساله، نهمین دوره این جایزه تعالی بهمن ماه برگزار می شود. شرکت فجر انرژی خلیج فارس از 8 دوره برگزار شده، توانسته 3 تندیس بلورین در دوره های ششم، هفتم و هشتم کسب کند

 همچنین لازم به ذکر است که 6 نفر از کارکنان شرکت فجر انرژی خلیج فارس در قالب ارزیاب در کمیته ارزیابان جایزه تعالی صنعت پتروشیمی حضور یافته و وظیفه ارزیابی دیگر شرکت ها را بر عهده دارند.

 


نهمین جایزه تعالی
نهمین جایزه تعالی
نهمین جایزه تعالی
نهمین جایزه تعالی
رسانه جدید

۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۱,۰۴۰
کد خبر : ۸۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید