اخبار

پیشرفت 40 درصدی طرح توسعه پست 400 کیلوولت شرکت فجر

پیشرفت 40 درصدی طرح توسعه پست 400 کیلوولت شرکت فجر
از زمان آغاز طرح توسعه پست 400 کیلوولت تاکنون این پروژه بیش از 40 درصد پیشرفت داشته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس، طرح توسعه پست 400 کیلوولت این شرکت وارد مرحله دیگری شد. این پروژه اولین بخش از طرح های توسعه جدید شرکت فجر بوده که پس از انجام مطالعات مهندسی و با توجه به طرح های جدید در حال تاسیس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تعریف شده است.

بخش اول طرح افزایش تولید و انتقال برق شرکت فجر، توسعه پست 400 کیلوولت و بخش بعدی آن که در قالب پروژه ای دیگر اجرا خواهد شد طرح توسعه نیروگاه است.

طرح توسعه پست 400 کیلوولت شامل 6 بخش اصلی بوده که در ادامه به میزان پیشرفت آنها اشاره خواهیم کرد. لازم به توضیح است هر چند انتخاب مشاور و انجام مطالعات در هر بخش جز مهمی از پروژه  به شمار می آید، در این گزارش به شرح آن پرداخته نمی شود.

گفتنی است که از زمان آغاز طرح توسعه پست 400 کیلوولت، کار 6 بخش اصلی با رعایت پیش نیاز و هم نیاز  شروع گردیده است، بخش اول طرح توسعه پست 400 کیلوولت خاکریزی زمین بوده که با توجه به کمبود فضا در این واحد، مجوز های لازم برای بهره برداری از زمین های جانبی آن اخذ شده و کار اجرایی آغاز آن شده است.

بخش دوم دو دستگاه ترانسفورماتور 400/132/20 کیلوولت بوده که با توجه به توانمندی تولید داخل، در یک شرکت ایرانی ساخته شد، در این باره نیز پس از انجام موفقیت آمیز آزمایش های کارخانه ای، تجهیز مربوطه در ایستگاه برق 400 کیلوولت شرکت فجر تخلیه گردید.

بخش سوم کلید های گازی GIS در سطح ولتاژ 132 کیلوولت بوده که قرارداد آن منعقد شده و در حال طی کردن فرآیند تولید و آزمایش های مورد نیاز می باشد.

بخش چهارم تامین کابل های مورد نیاز 132 کیلوولت این طرح بوده که بالغ بر 3180 متر است؛ کابل های یاد شده، پس از انجام مراحل ساخت، تست های کارخانه ای و کنترل کیفیت  به محل شرکت فجر منتقل گردید.

بخش پنجم سرکابل های 132 کیلوولت مورد نیاز پروژه بوده که اکنون در حال حمل از کارخانه سازنده می باشد و ان شاء الله طی هفته های آینده تحویل داده خواهد شد.

بخش پایانی نیز انجام عملیات خرید مابقی تجهیزات مورد نیاز، عملیات ساختمانی، نصب و تست و راه اندازی کل پروژه بوده که در مرحله ارزیابی انتخاب پیمانکار می باشد.

در مجموع طرح توسعه پست 400 کیلوولت از آغاز تا کنون 40 درصد پیشرفت داشته است. با پایان پروژه اشاره شده، فازهای بعدی طرح توسعه شرکت فجر کلید خواهد خورد.

  

پست 400-2
پست 400-1

پست 400

۲۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۴۰۷
کد خبر : ۸۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید