اخبار

عملکرد شرکت فجر انرژی در سال 1400/ از پایداری تولید صنایع و کمک به اقتصاد ملی تا عملکردهای گسترده اجتماعی و محیط زیستی

عملکرد شرکت فجر انرژی در سال 1400/ از پایداری تولید صنایع و کمک به اقتصاد ملی تا عملکردهای گسترده اجتماعی و محیط زیستی
شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال 1400 بیش از 6.5 میلیون مگاوات ساعت برق، 5.6 میلیون تن بخار، 384 میلیون نرمال متر مکعب گاز ازت، 251 میلیون نرمال متر مکعب گاز اکسیژن، 8 هزار تن اکسیژن مایع، 45.5 میلیون متر مکعب آب اسمز معکوس(RO) و 14.6 میلیون متر مکعب آب بدون املاح(DM) تولید و به صنایع پتروشیمی تحویل داده است.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال 1400 بیش از 6.5 میلیون مگاوات ساعت برق (شش و نیم میلیون مگاوات)، 5.6 میلیون تن بخار(پنج و شش دهم میلیون تن)، 384 میلیون نرمال متر مکعب گاز ازت، 251 میلیون نرمال متر مکعب گاز اکسیژن، 8 هزار تن اکسیژن مایع، 45.5 میلیون (چهل و پنج و نیم میلیون) متر مکعب آب اسمز معکوس(RO)  و 14.6(چهارده و شش دهم) میلیون متر مکعب آب بدون املاح(DM) تولید و به مشتریان خود تحویل داده است.

این شرکت در سال 1400، بیش از 5 میلیون متر مکعب پساب صنعتی از شرکتهای منطقه دریافت و تصفیه کرده است. شرکت فجر انرژی خلیج فارس با بهره گیری از پروژه RO.Reject توانست در سال 1400 بیش از 10 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی کند؛ علاوه بر اینکه از ابتدای راه اندازی این پروژه (سال 1395) شرکت فجر بیش از 45 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی کرده است. همچنین کمیته مدیریت منابع آب در سال 1400 بیش از 820 هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی کرده تا مقدار آب صرفه جویی از روش های ارائه شده این کمیته از ابتدای تاسیس آن ( مرداد97) تا پایان 1400 به بیش از 2.7 ( دو و هفت دهم) میلیون مترمکعب برسد.

فجر انرژی در ابتدای سال 1400 پس از 6 ماه کار مدیریتی و تیمی و ارزیابی مخاطرات و با رعایت الزمات ایمنی و فنی و همچنین پیش بینی طرح های جایگزین ایستگاه بارگیری اکسیژن مایع را راه اندازی کند. ظرفیت بارگیری این ایستگاه بیش از 43 تن در روز است. این شرکت در شرایط کرونایی و در حالی که بیمارستان های کشور به اکسیژن مایع نیاز داشتند، در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود چندین محموله اکسیژن مایع با ارزش بالغ بر 2.9 میلیارد ریال به بیمارستان ها اهدا کرده است.

در سال 1400، شرکت فجر انرژی خلیج فارس قدم های موثری را برای حمایت شرکت های داخلی و دانش بنیان برداشته است. این شرکت در سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل 8 تفاهمنامه با شرکت های داخلی و دانش بنیان منعقد کرده است. فجر در سال های گذشته با تکیه بر این باور توانسته بود در هزینه های خود هزار میلیارد صرفه جویی کرده و از خروج 10 میلیون یورو ارز جلوگیری کند.

در کنار این موضوع، مدیران فجر با حضور فعال در نمایشگاه توانمند سازی و حمایت از شرکت های منطقه ماهشهر و انعقاد 6 تفاهم نامه با آنها در حمایت از مشاغل کوچک و بومی بندرماهشهر گام برداشته اند. علاوه بر این شرکت فجر در 3 نمایشگاه دیگر حضور یافته تا با بازاریابی، مشتریانی جدید برای خود پیدا کنند.

حمایت از سهام فجر در بازار بورس یکی از شعار های مدیرعامل فجر در سال گذشته بوده که این شرکت با برگزاری 3 مجمع توانست سرمایه خود را از  6500 میلیون ریال به 19500 میلیون ریال افزایش دهد. یکی از اقدامات مهم شرکت فجر تزریق بیش از 500 مگاوات برق لحظه ای در فصل های گرم سال به شبکه سراسری برق بوده که در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی انجام می شود. این اقدام در سال 1400 همانند سال های گذشته با تقدیر مدیرعامل شرکت توانیر همراه بوده است و در تداوم این خدمت رسانی به هموطنان، از ابتدای اردیبهشت سال جاری با آغاز فصل گرم سال تزریق برق به میزان ذکر شده آغاز شده و در حال تداوم است.

رسانه جدید

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۲۳۰
کد خبر : ۷۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید