اخبار

فجر انرژی با حمایت از شرکت های داخلی از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرد

فجر انرژی با حمایت از شرکت های داخلی از خروج 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کرد
زال خانی گفت: شرکت فجر انرژی خلیج فارس با تکیه بر توان داخلی، در هزینه های خود هزار میلیارد صرفه جویی کرده و از خروج 10 میلیون یورو ارز جلوگیری کرده است.
علی زال خانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت فجر انرژی اظهار کرد: مأموریت اصلی شرکت فجر انرژی خلیج فارس تامین پایدار نیازهای حیاتی همچون برق، بخار، انواع آب های صنعتی با درجه خلوص و کیفیت بالا و همچنین تامین ازت، اکسیژن و هوای ابزار دقیق و تصفیه پساب های صنعتی دریافتی از شرکت‌های منطقه است. این شرکت مسئولیت تامین برق ۳۴ درصد از صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را بر عهده دارد.
 
مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس افزود: فجر در راستای تامین مستمر خدمات حیاتی فوق که تحت عنوان یوتیلیتی شناخته می‌شوند باید تجهیزات دستگاه های خط تولید خود را همیشه آماده به کار نگه دارد. تجهیزات و قطعات مولد برق و بخار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و پیچیدگی و فناوری بالایی که دارند، این قطعات در مرتبه قطعات پرمصرف ، حساس و با فناوری بالا به شمار می روند.
 
وی گفت: مدیران ارشد فجر انرژی از ابتدای تاسیس این شرکت به دنبال راهکار و سازوکاری بوده‌اند که ضمن نهادینه کردن یک سیاست راهبردی و کارساز با اطمینان و کم خطر، بتوانند قطعات مجتمع خود را برای نوسازی ماشین آلات تامین کرده تا تولید پایدار یوتیلیتی را محقق کنند؛ باور و تفکر تمامی مدیران فجر از ابتدا تاکنون بر این اساس است که توجه به ساخت داخل می تواند یک امر راهبردی و مطمئن برای تامین قطعات و ماشین آلات مورد نیاز باشد.
 
زال خانی عنوان کرد: حمایت از ساخت داخل بر پایه یک منطق عقلانی و به دلایل بسیار ساده، مشخص و روشنی استوار است. کاهش هزینه‌ها، در دسترس بودن در مواقع نیاز، کاهش خطرات ناشی از هر گونه محدودیت تجارت جهانی اعم از تحریم، تغییر تعرفه‌ها، قوانین ارزی و گمرکی از جمله دلایل همکاری با شرکت های ایرانی است. 
 
وی ادامه داد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس با تکیه بر این باور و دلایل توانسته با حضور در چندین دوره نمایشگاه حمایت ساخت داخل، تفاهم نامه های متعددی با شرکت های ایرانی امضا کند. فجر انرژی در اولین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل (1398)، پنج تفاهم نامه با شرکت های ایرانی در زمینه ساخت شیرهای صنعتی، تجهیزات ابزار دقیقی، ساخت فیلترهای صنعتی، ساخت قطعات توربین و کمپرسور و کارت های الکترونیکی منعقد کرده است.
 
مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: تاکنون همه 5 تفاهم نامه که در اولین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل امضا شده اند منجر به خرید شرکت فجر انرژی خلیج فارس از شرکت های داخلی شده است و نهایتا موفق به تامین کالا و یا خدمات هر 5 شرکت طرف تفاهم به میزان 908 میلیارد ریال شده ایم.
 
وی تاکید کرد: همچنین این شرکت در دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل (1399)، سه تفاهم نامه دیگر با شرکت های ایرانی در زمینه ساخت قطعات توربین، ساخت اجزا قطعات و تجهیزات نیروگاهی و پتروشیمی شامل توربین، ژنراتور، بویلر ‏و... و ساخت شناسایی، تنوع زدایی، یکسان‌سازی، ‏تجمیع، طراحی و تولید انواع شیرهای صنعتی و تجهیزات مربوطه امضا کرده است. که نتیجه این تفاهم نامه ها منتهی به خرید فجر از این شرکت های داخلی شده است که میزان ریالی خرید کالا یا خدمات به مبلغ 92 میلیارد ریال بوده است.
 
زال خانی گفت: فجر انرژی با حمایت از شرکت های داخلی و امضای این تفاهم نامه ها توانسته بیش از 700 قطعه و 13 نوع ماده شیمیایی را بومی سازی کرده و از خروج بیش از 10 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کند. همچنین این تفاهم نامه ها باعث صرفه جویی یک هزار میلیاردی فجر در هزینه های خود با تکیه و باور بر توان داخلی شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: شرکت هایی که پس از تفاهم نامه ها، تعاملات تجاری و صنعتی با آنها به قرارداد منتهی می شود، به صورت طبیعی در فهرست تامین کنندگان اصلی کالاهای مورد نیاز شرکت قرار می گیرند و فراتر از تفاهم نامه های ذکر شده و به عنوان راهبرد فجر، در راستای ایجاد رقابت و میدان دادن به تامین کنندگان "نو" تلاش شده که کلیه فعالیت ها به صورت رقابتی جاری و ساری شود.
۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۳,۹۷۲
کد خبر : ۷۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید