اخبار

عملکرد فجر انرژی در 9 ماه سال جاری چگونه بود؟

عملکرد فجر انرژی در 9 ماه سال جاری چگونه بود؟
شرکت فجر انرژی خلیج فارس در 9 ماه ابتدایی سال 1400 بیش از 2500 میلیارد ریال نسبت به مدت مشابه سال گذشته محصول تولید و به فروش رسانده است.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس به عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی وظیفه تامین انرژی و سرویس های حیاتی شرکت های پتروشیمی این منطقه را برعهده دارد. این شرکت نیروی برق، بخار، آب های صنعتی و هوا و گازهای صنعتی شرکت های منطقه را تولید و تامین می کند.

شرکت فجر در 9 ماه امسال بیش از 5.5 میلیون مگاوات ساعت برق، 4 میلیون تن بخار، 290 میلیون نرمال متر مکعب ازت گازی، 187 میلیون نرمال متر مکعب اکسیژن گازی، 163 میلیون نرمال متر مکعب هوای ابزار دقیق، 404 میلیون نرمال متر مکعب هوای سرویس، 36 میلیون متر مکعب آب اسمز معکوس (RO11 میلیون متر مکعب آب خالص (DM)، 3 میلیون متر مکعب آب سرویس و آتش نشانی،5 میلیون متر مکعب آب خوراک بویلر تولید و 100 میلیون استاندارد متر مکعب گاز سوختی (FGL) فیلتراسیون و در اختیار شرکت های منطقه قرار داده است.

همچنین این شرکت از ابتدای سال 1400 تا پایان آذر ماه بیش از 23 هزار میلیارد ریال محصول به فروش رسانده و درآمد فجر در 9 ماه ابتدایی امسال با توجه به افزایش تولید در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2500 میلیارد ریال افزایش یافته است.

شرکت فجر انرژی خلیج فارس در سال جاری 11 پروژه ی توسعه ای و بهینه سازی تعریف کرده که از این تعداد 2 پروژه پایان یافته و 9 پروژه در حال اجرا است. همچنین این شرکت در اردیبهشت ماه با راه اندازی خط بارگیری اکسیژن مایع و در طول این 8 ماه بیش از 400 تن اکسیژن مایع با ارزشی بالغ بر 15 میلیارد ریال در بازار بورس به فروش رسانده است.

لازم به ذکر است که فجر آذر ماه سال جاری، برای هفتمین بار پیاپی گواهینامه GC-Mark را برای سه محصول مایع اکسیژن، نیتروژن و آرگون خود دریافت کرد؛ این گواهی در اصل الزامات استانداردی کارخانه در قبال ذی نفعان و مشتریان بوده که به کسب و ارائه آن، کیفیت محصولات خود را ضمانت میکند.

فجر انرژی در ماه های گرم سال و در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود در هر لحظه 500 مگاوات برق به شبکه برق سراسری استان خوزستان ارسال کرده که این برق معادل انرژی مورد نیاز منطقه بندرماهشهر، بندرامام خمینی(ره) و سایر شهرستان های همجوار آن است. فجر در سال جاری جمعا با ارسال بیش از 1.725 میلیون مگاوات ساعت برق، بیش از نیمی از کسری برق استان خوزستان را تامین کرده است.

همچنین با مدیریت منابع تامین و مصرف آب، شرکت فجر موفق شد در 9 ماه ابتدایی امسال با استفاده از روش مضاعف بازیافت آب اسمز معکوس  ( R.O.Reject Project ) 8.1 میلیون متر مکعب در مصرف آب خام صرفه جویی کرده است؛ این شرکت با بهره گیری از این روش از ابتدای راه اندازی (سال 1395) تا پایان سال گذشته نیز بیش از 39.2 میلیون متر مکعب معادل آب خام صرفه جویی کرده بود.

عکس دسته جمعی

دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی
دسته جمعی

۶ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۱,۸۴۹
کد خبر : ۷۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید