اخبار

فجر انرژی خلیج فارس اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی کشور را تامین می کند

فجر انرژی خلیج فارس اکسیژن مورد نیاز مراکز درمانی کشور را تامین می کند
زال خانی مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس گفت: در راستای مقابله باشیوع کرونا و نجات جان مردم و با تصویب شورای راهبردی صنایع پتروشیمی، تمامی بیمارستان های استان خوزستان می توانند اکسیژن مایع مورد نیاز خود را رایگان از شرکت فجر انرژی خلیج فارس دریافت کنند.

علی زال خانی در گفتوگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به تشدید شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا و نیاز مبرم بیماران کرونایی به اکسیژن اظهار کرد: با تلاش و همت کارکنان فجر ایستگاه بارگیری اکسیژن مایع اردیبهشت ماه سال جاری در این شرکت راه اندازی و آماده بارگیری شد.

وی افزود: از زمان راه اندازی و آغاز به کار این ایستگاه محموله های متعدد اکسیژن مایع به مقاصد مختلف کشور بارگیری شده که تماما برای درمان بیماران کرونایی بوده است. ارزش این محموله ها بیش از 2.9 میلیارد ریال بوده است. از این مجموع تعداد 2 محموله به مقصد بیمارستان های شهر مقدس مشهد بوده که وزنی بالغ بر 38 تن داشته اند.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس ادامه داد: همچنین با تصویب شورای راهبردی منطقه همه بیمارستان های استان خوزستان می توانند با اخذ مجوز از این شورا و با  داشتن تانکر مخصوص حمل اکسیژن که الزامات ایمنی را دارد به رایگان اکسیژن مایع مورد نیاز خود را از شرکت فجر انرژی خلیج فارس دریافت کنند.

زال خانی عنوان کرد: یکی از بیمارستان های استان خوزستان نیز در این راستا یک محموله 20 تنی اکسیژن مایع را از این طریق دریافت کرده است. به دلیل خطرات و حساسیت جا به جایی و انتقال اکسیژن مایع و با توجه به وجود مخازن این محصول در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ضروریست برای بارگیری این مایع، الزامات ایمنی لازم توسط خودروی حامل اکسیژن مایع در نظر گرفته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت فجر انرژی خلیج فارس با اتخاذ اقدامات لازم، یک خودرو حمل اکسیژن مایع که متعلق به یک شرکت مستقر در بندرماهشهر بوده را مطابق با استاندارد ها و الزامات ایمنی تجهیز کرده است. این خودرو هم اکنون مشغول به حمل و انتقال اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های استان خوزستان است.

بارگیری اکسیژن

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۳۳
تعداد بازدید : ۴,۱۰۸
کد خبر : ۷۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید