اخبار

در گفتگو با مدیرعامل شرکت فجر انرژی بیان شد:

تاثیر عملکرد شرکت فجر انرژی خلیج فارس بر اقتصاد ملی در سال 1399

تاثیر عملکرد شرکت فجر انرژی خلیج فارس بر اقتصاد ملی در سال 1399
شرکت فجر انرژی خلیج فارس با حفظ سقف تولید 6 میلیون مگاوات ساعت برق، گام های جدیدی را در توسعه سبد محصولات خود برداشته است.

علی زال خانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: شرکت فجر انرژی خلیج فارس وظیفه تامین سرویس های حیاتی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را بر عهده دارد؛ این شرکت در سال1399 توانسته با برنامه ریزی و تلاش مدیران و کارکنان خود گام‌های موثر و بزرگی را در حفظ پایداری تولید صنایع منطقه ویژه بردارد.

وی افزود: شرکت فجر در سال 1399 بیش از 6 میلیون مگاوات ساعت برق، 5.5 میلیون تن بخار، 387 میلیون نرمال متر مکعب گاز ازت، 253 میلیون نرمال متر معکب گاز اکسیژن، 44.5 میلیون متر مکعب آب اسمز معکوس(RO) و 15 میلیون متر مکعب آب بدون املاح(DM) تولید و به مشتریان خود تحویل داده است. این شرکت در سال 99، بیش از 7 میلیون متر مکعب پساب صنعتی از شرکتهای منطقه دریافت و تصفیه کرده است و بیش از 1.5 میلیون مترمکعب پساب با املاح پایین ( LTDS ) پس از فرآیند تصفیه ، جهت آبیاری فضای سبز منطقه نموده است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: شرکت ما در سال 99 به منظور ارتقای ارزش و سود سهام خود موفق به عرضه نیتروژن و آرگون مایع در بازار بورس شده است که با توجه به انطباق کیفیت این محصولات با  بالاترین استانداردهای رایج بازار( داشتن گواهینامه GC- MARK) و همچنین تقاضا و ظرفیت بالای بازار بورس،  بهای این دو محصول نسبت به قیمت محصولات شرکت های مشابه جهش چند برابری داشته است؛ شرکت فجر انرژی از ابتدای عرضه آرگون و نیتروژن مایع در بورس

بیش از یک هزار تن آرگون مایع و بیش از 10 هزار تن نیتروژن مایع در بازار بورس به فروش رسانده است.

 

 

زال خانی

وی ادامه داد: از آغاز سال 99 و با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در کشور، شرکت فجر انرژی خلیج فارس اقدامات موثری در مقابله و جلوگیری با شیوع کرونا انجام داده است؛ این شرکت در ابتدای همه گیری این ویروس سامانه فرماندهی حادثه را راه اندازی کرده و اقداماتی همچون تهیه و توزیع ماسک در بین  کلیه کارکنان، غربال گری دایمی کارکنان،  فرهنگ سازی پیشگیری و مقابله از طریق توزیع بروشور ، نصب بنر، پیامک، فایل آموزشی از طریق شبکه داخلی مجتمع انجام داده است.

زال خانی عنوان کرد: همچنین شرکت فجر انرژی خلیج فارس به منظور ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و حفظ سلامت جامعه پیرامونی،  به همراه سایر شرکت ها  از طریق شورای راهبردی صنایع پتروشیمی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرماهشهرکمک های قابل توجهی نموده است.

وی عنوان کرد: شرکت ما به منظور حفظ پایداری تولید صنایع منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی چندین تعمیرات اساسی در واحدهای مختلف انجام داده است؛ بیشتر این تعمیرات در واحد های نیروگاه ناحیه 1 و 2 فجر انجام شده و این تعمیرات اساسی توسط مهندسان و کارکنان فجر و با برنامه ریزی مدون انجام شده است.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس ادامه داد:لازم به ذکر است همچنان که در گزارش های منتشره در سال های قبل بیان شده است در چند سال گذشته کلیه عملیات تعمیرات توربو ژنراتور های واحدهای نیروگاهی و حتی تامین قطعات و ابزارآلات مخصوص مورد نیاز این عملیات توسط یک شرکت خارجی(آلستوم سوییس) انجام می شده اما با توجه به اینکه سیاست فجر بر این بوده که به عنوان یک سازمان یادگیرنده توانایی علمی، تخصصی و کلیه مهارت های علمی نیروی انسانی خود و شرکت‌های داخلی را ارتقا دهد،خوشبختانه در روز نشر گزارش تمامی اقدامات جزئی و کلیه تعمیرات اساسی  از "الف" تا "ی"توسط کارکنان داخلی شرکت انجام شده و همچنین تقریبا تمامی قطعات و تجهیزات مورد نیاز توربین ها توسط شرکت های سازنده داخلی ساخته و تامین می شود.

وی گفت: گاز یکی از مواد اولیه بسیاری از مجتمع های تولیدی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است که در کنار آن به عنوان سوخت نیروگاه های برق و بخار فجر انرژی برای تامین برق منطقه مورد استفاده قرار می گیرد؛ شرکت فجر در سال 99 به منظور حفظ پایداری تولید نیروگاه های خود و مجتمع های تولیدی همجوار چند عملیات حساس و موفقیت آمیز در ایستگاه های گاز انجام داده است.

زال خانی اظهار کرد: همچنین شرکت ما در دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل 3 تفاهم نامه با شرکت های ایرانی امضا کرده است؛ این تفاهم نامه ها در زمینه ساخت قطعات و اجزای توربین و تجهیزات نیروگاهی شامل توربین، ژنراتور، بویلر ‏و...، و شناسایی، تنوع زدایی، یکسان‌سازی، ‏تجمیع، طراحی و تولید انواع شیرهای صنعتی و تجهیزات مربوطه مورد نیاز این شرکت بوده است. توانمندسازی شرکت های ایرانی باعث جلوگیری خروج ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو ارز از کشور شده است.

وی افزود: همچنین شرکت فجر انرژی در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در سال 99 تندیس طلایی جوایز ویژه را کسب کرد؛ این تندیس به دلیل گزارش دهی و ثبت گزارش در سطح بین الملل به شرکت فجر تعلق گرفته است. پیش از این نیز شرکت فجر انرژی ( با نام پیشین پتروشیمی فجر) به عنوان تنها شرکت در صنعت پتروشیمی در سومین همایش مسئولیت های اجتماعی(سال ۹۶) تندیس طلایی در بخش گزارش عملکرد مسئولیت اجتماعی را کسب کرده بود.

مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیان کرد: همچنین در سال 99 ما چند عملیات ترمیم و ایجاد انشعاب جدید آب آتش نشانی برای شرکت های منطقه انجام داده ایم؛ با توجه به حساسیت و اهمیت این کارها، عملیات مورد نیاز  در مدتی کوتاه، با موفقیت و بدون افت فشار در شبکه و در ایمن ترین حالت ممکن انجام شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با عنایت به اینکه توسعه فضای سبز و درختکاری بعنوان زیر ساخت توسعه محیط زیست می باشد؛ شرکت فجر انرژی خلیج فارس بیش از 41 هزار متر مربع فضای سبز دارد که هر ساله این فضا در حال افزایش بوده است به طوریکه در سال 99، محصول به دست آمده از نخل‎‌های فضای سبز این شرکت 14 تن خرما بوده  و در میان کارکنان این شرکت توزیع شده است. در همین راستا و به صورت نمادین، هر ساله در روز درختکاری اقدام به توسعه فضای سبز و کاشت نهال در برنامه کاری ما قرار می گیرد.به طوریکه در سال گذشته در دو مرحله 114 نهال در سطح شرکت و در سطح شهرستان کاشته شده و مورد پایش و نگهداری قرار می گیرند.

۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۴,۲۲۵
کد خبر : ۶۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید