اخبار

یک طرح خلاقانه و صرفه جویی 2500 مگاوات ساعت انرژی برق در سال

یک طرح خلاقانه و صرفه جویی  2500 مگاوات ساعت انرژی برق در سال
بهبود طراحی و از مدار خارج نمودن پمپ های واسطه انتقال آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک به دست متخصصین توانمند پتروشیمی فجر انجام شد.

بهبود طراحی و از مدار خارج نمودن پمپ های واسطه انتقال آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک به دست متخصصین توانمند پتروشیمی فجر انجام شد.

  به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فجر، بر طبق طراحی اولیه در فرآیند تولید آب اسمز معکوس واحد تصفیه آب ناحیه یک، محصول بلوکهای تولید آب اسمز ابتدا به یک مخزن واسط  Intermediate Tank)وارد شده و سپس توسط 5 عدد پمپ ، به مخازن ذخیره ی اصلی منتقل می شد. با توجه به کارکرد مداوم وشرایط ویژه پمپ ها ،پیشنهاد فنی امکان از مدار خارج نمودن این پمپ ها  مطرح و پس از چندین جلسه هم اندیشی و بررسی های کارشناسی واحدهای خدمات فنی ،بهره برداری ،تعمیرات و بازرگانی ، تایید و به مرحله اجرا گذاشته شد.

اجرای مرحله نهایی این طرح ، با در اولویت قراردادن تعهدات این شرکت نسبت به ذینفعان منطقه و ارسال بدون توقف محصول  در کمترین زمان، تکمیل و در مدار قرار گرفت. 

از مزایای اجرای این طرح مهم می‌توان به کاهش مصرف انرژی الکتریکی به میزان 2500 مگاوات ساعت در سال ، کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری تجهیزات به علت حذف پنج دستگاه پمپ سانتریفوژ، از سرویس خارج نمودن  ملزومات و تابلوهای برقی و ابزاردقیق ، سهولت در بهره برداری اشاره نمود

لازم به ذکراست پتروشیمی فجر، وظیفه تأمین سرویس های حیاتی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را برعهده دارد .

 

123

 

 

34

۱۶ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹
تعداد بازدید : ۱,۴۷۵
کد خبر : ۵۴۲

نظرات بینندگان

محمد
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
5
1
2

باسلام می نازم به این چنین تفکر های نهفته در وجود ابر قهرمانان خطه ایران زمین دمتان گرم کور باد چشم ترامپ که اینها را نمی تواند ببیند

ناشناس
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
5
0
0

ماشالله خداوند متعال به این برادران متفکر و خلاق و سخت کوش توفیقات روزافزون عطا فرمایند


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید