اخبار

یکپارچه سازی اطلاعاتی فرایندهای پتروشیمی فجر

یکپارچه سازی اطلاعاتی فرایندهای پتروشیمی فجر
مدیریت سرمایه اطلاعاتی شرکت پتروشیمی فجر به روز رسانی شده و از شاخص های امنیتی مبتنی بر استاندارد ISMS برخوردار است .این فرایند با به کارگیری بیش از 30 سرویس اطلاعاتی و نرم افزار سازمانی پیگیری می شود که از پشتیبانی 24 ساعته چند لایه برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فجر امروزه سامانه های اطلاعاتی جزو زیرساختهای لازم در هر سازمانی بوده و یکپارچه سازی، ایمن سازی و افزایش سرعت تجزیه و تحلیل داده ها مورد نیاز هر نهادی است.

 در همین راستا، سید مرتضی رحیمی رییس برنامه ریزی و فناوری اطلاعات این شرکت در گفتگو با روابط عمومی گفت:

برنامه یکپارچه سازی ساختار اطلاعاتی پتروشیمی فجر برای استفاده بهینه از سرمایه اطلاعاتی و کاهش هزینه و بهبود فرایندها از سال 1394 و با ایجاد زیر ساخت مبتنی بر فضای مجازی (VM-Ware) و بستر یکپارچه فیبرنوری در کلیه واحد ها و نواحی شرکت آغاز گردیده و برهمین اساس نیز تاکنون ارتباط منطقی و ساختاری بین سیستمهای مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی ( انبار و تدارکات وخرید) درحال اتمام است. همچنین ایجاد سامانه نرم افزاری مشترک همه زیر فرایندهای گروه منابع انسانی (شامل امور پرسنلی، حضور و غیاب، آموزش، پیمانکاران)  و ساختار خدمات ( شامل نقلیه، رستوران، امور مسافرت و تسهیلات رفاهی) بصورت کاملا" یکپارچه طراحی و اجرا شده است که در بخش حقوق و دستمزد با سیستم مالی نیز مرتبط است.

 رحیمی از برنامه های آتی این امور گفت و ادامه داد: نرم افزارهای مربوط به HSE و خدمات فنی بر اساس همین ساختار مشترک در حال طراحی است و تا پایان بهار 1398 به بهره برداری خواهند رسید که این سرویس ها نیز به داده های فضای مشترک دسترسی منطقی خواهند داشت.

گفتنی است نرم افزار های داشبورد مدیریت سازمان و سامانه سهامداران نیز هم اکنون بصورت شفاف و برخط قابلیت ارایه کلیه اطلاعات مربوط به وضعیت سهام و تولید و عملکرد مالی و تجهیزاتی و وضعیت پرسنلی سازمان را با سطح دسترسی تعریف شده برای مدیران سازمان و  مخاطبان بیرونی فراهم نموده است.

رییس برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در پایان گفت: مطالعات راهبردی در خصوص ایجاد سامانه مدیریت دارایی ها (بر پایه سامانه موجود CMMS ) نیز با بهبود ساختار و قابلیت اتصال به فضای مشترک اطلاعاتی نیز آغاز شده است که مراحل نیاز سنجی و تدوین برنامه را می گذراند.

 

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۳۷۰
کد خبر : ۴۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید