اخبار

انتشار گزارش جهانی مسئولیت اجتماعی توسط پتروشیمی فجر

انتشار گزارش جهانی مسئولیت اجتماعی توسط پتروشیمی فجر
پتروشیمی فجر دومین گزارش پایداری خود را در راستای شفاف سازی فعالیتها و اقدامات در چارچوب استاندارد جهانی منتشر کرد.

رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی فجر با اعلام این خبر گفت: پیرو انتشار گزارش پایداری شرکتی در سال 93 ،دومین گزارش پایداری (G.R.I) نیز مطابق چارچوب جهانی از طریق وبسایت شرکت در معرض دید عموم قرار گرفت.
غلامعلی زال خانی، ادامه داد: در تامین محتوا و تدوین این گزارش در راستای رویکرد ذینفع گرایی، حضور در جلسات کارگروه مسئولیت اجتماعی، مصاحبه با مدیران و کارشناسان شرکت در حوزه های مختلف، مصاحبه با ذینفعان کلیدی بیرونی و بازدید از جامعه محلی، انجام شده است.
وی تاکید کرد: این موضوع به منزله رعایت کردن یکی از اصول مهم تامین محتوا که در دستورالعمل گزارش دهی پایداری (GRI )بدان اشاره شده است، می باشد.
رئیس مجتمع شرکت پتروشیمی فجر، که هدفمندی و نظم ساختاربندی موضوعی و گرافیکی گزارش با عنوان شاخصه های بعدی گزارش امسال عنوان کرده بود، در این خصوص اظهار کرد: ساختاربندی فعلی با تکیه بر این تفکر شکل گرفت که لازم است تصویری یکپارچه از ابعاد مختلف تاثیرات و فعالیت های سازمان، به مخاطبان ارائه شود. در نتیجه، پس از تشریح اینکه چگونه سازمان رویکرد مسئولانه کسب و کار را به عنوان یک سبک نوین مدیریتی پذیرفته است، برنامه ها و عملکرد شرکت در سه حوزه تاثیرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی به تفکیک تبیین شده اند.
وی در این باره ادامه داد: در ابتدای هر یک از این بخش ها، خلاصه عملکردی و دستاوردهای شرکت هم به صورت فشرده مدیریتی و هم با نمایش گرافیکی متمایز، در اختیار مخاطبان است؛ لذا می توان چنین عنوان کرد که به واسطه هدفمندی در ارائه اطلاعات، شفافیت و کامل بودن گزارش دهی در گزارش پایداری شرکت پتروشیمی فجر در سال 1394 به میزان چشم گیری بهبود پیدا کرده است.
زال خانی در پایان، با تاکید بر این نکته که این گزارش می‌تواند به عنوان یک گزارش رسمی سازمانی، محل رجوع ذینفعان کلیدی شامل سهامداران، کارکنان، مشتریان و جامعه باشد، گفت: گزارش پایداری شرکت پتروشیمی فجر در سال 1394 به فجر این امکان را می دهد که دستاوردها، چالش ها، ظرفیت ها، ناکامی ها و در کل چگونگی حضور خود به عنوان یک عضو مسئول در صنعت، جامعه محل فعالیت اش و سیستم های زیست محیطی پیرامونش را با زبانی شیوا، قابل فهم و سازمانی، منتقل کند. این موضوع می تواند یک نقطه عطف مهم و تاثیرگذار در تعمیق ارتباطات و تعاملات با ذینفعان کلیدی شرکت محسوب شود و این ارتباط را از موضوعی بودن یا محدود بودن، به سمت شناخت کامل تر از طرفین سوق دهد.
گفتنی است گزارش پایداری گزارشی است که توسط یک شرکت یا سازمان در مورد تاثیرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی که فعالیت‏های روزانه‏اش ایجاد کرده‏اند، منتشر می‏شود. گزارش پایداری همچنین بیانگر ارزش‏ها و مدل حکمرانی سازمان بوده و ارتباط بین استراتژی‏های سازمان و تعهد آن به یک اقتصاد جهانی پایدار را نشان می‏دهد.
شرکت پتروشیمی فجر برای نزدیک شدن به چشم انداز خود، و برای تحقق شفافیتی که در ارزشهای سازمانی خود در نظر گرفته است و برای مسئولیت اجتماعی که در استراتژی های کلان خود دیده است، اقدام به تهیه این گزارش نموده است.

 

جهت دسترسی و دانلود این گزارش میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:

 http://www.fajrco.com/fa/masooliat-مسئولیت-اجتماعی

 

اخبار مرتبط:

- لینک خبر انتشار نخستین گزارش پایداری فجر

yon.ir/GRI1Fajr


۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۳۲
تعداد بازدید : ۴,۸۹۹
کد خبر : ۳۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید