اخبار

گام بلند شرکت پتروشیمی فجر برای مدیریت سرمایه انسانی

گام بلند شرکت پتروشیمی فجر برای مدیریت سرمایه انسانی
مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی فجر از تدوین برنامه استراتژیک منابع انسانی خبر داد.

مدیر منابع انسانی پتروشیمی فجر:

توسعه فردی برنامه سال 95 است

مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی فجر از تدوین برنامه استراتژیک منابع انسانی خبر داد.

رضا ذوالفقاری با اشاره به برنامه استراتژیک منابع انسانی به منظور ارتقای منابع انسانی اظهار کرد:

با هدف دستیابی به روش های نوین مدیریتی در برخورد با کارکنان شرکت که همانا سرمایه سازمان هستند؛برنامه استراتژیک منابع انسانی کلید خورد.

وی ادامه داد: ابتدا چند تحلیل  و بررسی بر روی  ویژگی‌های  روان‌شناختی کارکنان  انجام شد بدین معنی که ویژگی های شخصیتی شامل هوش هیجانی،بهره هوشی،خلاقیت،تعهد سازمانی ،مهارتهای شغلی،و رضایت شغلی کارکنان با استفاده از روش های علمی به روز دنیا به دست آمد.

  پس از آن فرآیندهای مدیریت  منابع انسانی شرکت مورد بررسی قرار گرفتند ونقاط ضعف و قوت در فرآیندهای ما مشخص شد .

همچنین عوامل تاثیرگذار داخلی و خارجی  مدیریت منابع انسانی  فجر تحلیل شد و نهایتا" چشم انداز سرمایه انسانی شرکت تدوین شد.  

در انتها،ارزشهای سرمایه انسانی شرکت و ماموریت سرمایه انسانی بر اساس اسناد بالادستی که همانا استراتژی کلان هلدینگ خلیج فارس و استراتژی شرکت پتروشیمی فجر است، به دست آمد. 

 وی افزود از جمله پروژه های مهمی که در دست اقدام هست؛مدیریت  عملکرد و جانشین پروری است که باعث افزایش شاخص های منابع انسانی خواهد شد.

وی با اشاره به متغیرهای جمعیت شناختی کارکنان فجر گفت: متوسط تحصیلات در شرکت پتروشیمی فجر لیسانس است؛همچنین این افراد از تجربه خوبی برخوردار هستند به گونه ای که سابقه کاری کارکنان 10 سال است.

مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی فجر میانگین سنی کارکنان را 39 سال عنوان کرد و ادامه داد: نسبت جنسیتی در بین کارکنان 7 درصد است و ماندگاری آنان نیز 6سال است.

وی همچنین با اشاره به برنامه های کلان شرکت در سال جدید گفت: برنامه سال آتی توسعه فردی خواهد بود.

وی در پایان گفت برنامه های مهمی در همه حوزه های منابع انسانی پتروشیمی فجر وجود دارد و این شرکت جزو شرکتهای پیشرو است که تلاش دارد به مدیریت سرمایه انسانی ،خود را ارتقا دهد.

۹ فروردین ۱۳۹۵ ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۵۸۸
کد خبر : ۳۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید