اخبار

شرکت پتروشیمی فجر، اولین گزارش پایداری خود را منتشر کرد

شرکت پتروشیمی فجر، اولین گزارش پایداری خود را منتشر کرد
شرکت پتروشیمی فجر در راستای فعالیتهای مختلفی که جهت هم‌طراز کردن خود با شرکتهای معتبر دنیا انجام داده بود، این بار اقدام به تدوین و انتشار اولین گزارش پایداری GRI (Global Reporting Initiative) مطابق استاندارد جهانی نمود.

شرکت پتروشیمی فجر در راستای فعالیتهای مختلفی که جهت هم‌طراز کردن خود با شرکتهای معتبر دنیا انجام داده بود، این بار اقدام به تدوین و انتشار اولین گزارش پایداری GRI (Global Reporting Initiative) مطابق استاندارد جهانی نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی فجر، مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام این خبر افزود: امروزه شرکت ها تنها از طریق برتری عملیاتی یا مالی نمی توانند در عرصه رقابت پیروز باشند و مشتریان را با خود همراه سازند. در دنیای امروز چیزی بیش از اینها نیاز است تا شرکت را به مزیت رقابتی برساند. عصر حاضر، زمانی است که مشتریان و افراد جامعه از شرکت ها و سازمان ها انتظار دارند که مسئولیت پذیر باشند و در فعالیت ها و عملیات خود نسل های آینده را نیز در نظر داشته باشند.

علیرضا شمیم، در ادامه خاطر نشان کرد: اهمیت دادن سازمان ها به نسل های آینده در انجام فعالیت های خود و نیز مصرف منابع، گامی مثبت در جهت رسیدن به توسعه پایدار بوده و نشانگر پاسخگویی شفاف سازمان به ذینفعان است. افراد جامعه همچنین از سازمان ها انتظار دارند که اثرات فعالیت های خود را بر جامعه در جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی به طور شفاف بیان کنند.

وی ادامه داد: یکی از راه های بیان فعالیت ها و اثرات سازمان می تواند ارائه گزارش پایداری یا گزارش مسئولیت اجتماعی شرکت باشد. امروزه شرکت های مطرح در سطح جهانی هر ساله اینچنین گزارش هایی را ارائه می دهند که در آنها به بیان فعالیت ها و اثرات خود بر جامعه در راستای مسئولیت اجتماعی سازمانی می پردازند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فجر یادآور شد: یکی از استانداردهایی که به کمک سازمان ها به منظور تهیه گزارش مسئولیت اجتماعی آمده است، GRI است که شرکت پتروشیمی فجر  اولین گزارش آن را منتشر کرده است.

گزارش پایداری (Sustainability Report)، گزارشی است که توسط یک شرکت یا سازمان در مورد تاثیرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی که فعالیت‏های روزانه‏اش ایجاد کرده‏اند، منتشر می‏شود. گزارش پایداری همچنین بیانگر ارزش‏ها و مدل حکمرانی سازمان است.

شرکت پتروشیمی فجر برای نزدیک شدن به چشم انداز خود و برای تحقق شفافیتی که در ارزشهای سازمانی خود در نظر گرفته است و برای مسئولیت اجتماعی که در استراتژی های کلان خود دیده، اقدام به تهیه این گزارش نموده است.

قدر مسلم آرمان «حضور در بازارهای جهانی» که پتروشیمی فجر آن را برای خود به عنوان چشم انداز ترسیم کرده بدون هماهنگ شدن با فرایندهای جهانی و کار کردن در کلاس جهانی دور از ذهن به نظر می رسد.

شرکت پتروشیمی فجر، شرکتی است که به زودی وارد بازار بورس خواهد شد و این تغییر و تحول عامل مهمی در جهت دهی فعالیتهای این شرکت به انجام امور علمی، اصولی و براساس استانداردهای دنیاست.

این گزارش که از طریق وب سایت شرکت، منتشر شد؛ با شاخصهای استاندارد بین المللی و جهانی، عملکرد شرکت پتروشیمی فجر را مورد ارزیابی قرار می دهد.

گزارش پایداری شرکت پتروشیمی فجر از منظر شش شاخص اقتصاد، محیط زیست، قانون کار و کار شایسته، حقوق بشر، جامعه و مسئولیت پذیری در قبال محصول، عملکرد این شرکت را گزارش داده و شفاف می نماید.

 

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱,۵۷۱
کد خبر : ۲۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید