اخبار

تایید عملکرد محیط زیستی پتروشیمی فجر در یک رقابت جهانی

تایید عملکرد محیط زیستی پتروشیمی فجر در یک رقابت جهانی
شرکت پتروشیمی فجر در گردهمایی سالانه جایزه جهانی عصر سبز، موفق به دریافت تندیس و گواهینامه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی فجر، این شرکت با انجام اقدامات برجسته محیط زیستی و نقش ویژه‌ای که در حفظ محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ایفا می‌کند، ضمن ارائه اقدامات و دستاوردهای محیط زیستی خود به بخش نفت، گاز و پتروشیمی جایزه جهانی عصر سبز(The Green Era Award)  در این رقابت جهانی،  موفق به دریافت گواهینامه و تندیس شد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فجر با اعلام این خبر افزود: به منظور معرفی اقدامات و دستاورد های محیط زیستی و مقایسه ی اقدامات خود با سایر شرکتهای دنیا و همچنین با هدف الگوبرداری از شرکت های برتر جهانی اقدام به شرکت در این جایزه جهانی نمود.

مهندس علیرضا شمیم، با اشاره به بخشی از نقاط قوت فجر در اظهارنامه ارسالی، خاطر نشان کرد: پتروشیمی فجر اولین و بزرگترین تجربه یوتیلیتی متمرکز در کشور بوده است و لذا در زمینه استفاده از امکانات زیربنایی و بالابردن بازدهی سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نقش بی بدیلی داشته است.

وی بر تعهد کارکنان و مدیریت شرکت خود به صیانت از محیط زیست تاکید کرد و ساخت دو تصفیه خانه بزرگ پساب صنعتی، ساخت کوره زباله سوز، ساخت پایلوت تصفیه پساب، اجرای پروژه استحصال آب RO از آب RO REJECT  و طراحی و نصب مشعلهای سازگار با محیط زیست در توربینهای گازی را از عمده ترین پروژه های زیست محیطی شرکت پتروشیمی فجر برشمرد.

شمیم تشریح کرد: واحد تصفیه خانه پساب در شرکت پتروشیمی فجر نمادی از سرمایه گذاری با در نظر گرفتن آثار اقتصادی و زیست محیطی می باشد که از یک سو بازده اقتصادی داشته و از سوی دیگر مانع آسیب صنعت به محیط زیست می گردد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فجر، شناسایی و ارزیابی ریسک جنبه های محیط زیست و استقرار سیستم های مدیریتی را از دیگر اقدامات موثر این شرکت در راستای تولید پایدار عنوان کرد و در خصوص گردهمایی جایزه جهانی عصر سبز گفت: این جایزه با هدف کشف رویکردها برای ایجاد آینده ای پایدار، ایجاد نگرش زیست محیطی در سازمان ها و رقابت جدی و سازنده میان صنایع در به کارگیری اصول حفظ محیط زیست و فرایند تولید پاک بنا نهاده شده است.

همایش جایزه جهانی عصر سبز در سال 2015 با حضور شرکت ها و صنایع حامی محیط زیست و انرژی از پنج قاره جهان در تاریخ 2 و 3 فروردین ماه 1394 در شهر برلین آلمان برگزار گردید.

در این همایش شرکت هایی از کشور های مختلف جهان از جمله فرانسه، رومانی، ترکیه، مالزی، روسیه، هندوستان، اندونزی، عربستان، امارات، مصر و غیره حضور داشتند و فعالیت های برجسته خود را در زمینه های کسب و کار و محیط زیست ارائه نمودند.

جایزه جهانی سبز را سالانه انجمن مدیریت فرانسه به عنوان یکی از جایزه های معتبر جهانی به سازمان هایی که در زمینه محیط زیست و انرژی دستاوردهای برجسته ای کسب کرده اند اهدا می نماید.

شرکت پتروشیمی فجر به تازگی موفق شده بود گواهی نامه پنج ستاره پنجمین جایزه تعالی صنعت پتروشیمی ایران و همچنین تقدیرنامه جایزه ملی مدیریت مالی ایران را نیز کسب کند.

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۴۸۴
کد خبر : ۲۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید